Władze Wieliczki zapraszają na rocznicowe uroczystości upamiętniające Światowe Dni Młodzieży 2016. Było to wyjątkowe wydarzenie w historii miasta.

W dniach 29-30 lipca 2017 r. na Campus Misericordiae Wieliczka-Brzegi uczestnicy uroczystości będą wspominać w zadumie i modlitwie wyjątkowe wydarzenie w historii Polski i gminy – Światowe Dni Młodzieży 2016. Odbędą sie liczne koncerty i spotkania.

Obok Ronda ŚDM w Wieliczce-Brzegach powstała "Brama Miłosierdzia", przy której w nocy 29 lipca zapalony zostanie Płomień dla Świata... dla Młodych z wszystkich kontynentów, dziękując, że rok temu byli w Wieliczce.

Obecnie trwa rozbudowa strefy społecznej Campus Misericordiae - tuż obok Ronda Światowych Dni Młodzieży powstaje Park, którego sercem jest kopia Bramy Miłosierdzia, przez którą przeszedł Papież Franciszek z młodymi z całego świata, rozpoczynając nocne czuwanie 30 lipca ubiegłego roku. Brama Miłosierdzia pozostanie w tym miejscu już na zawsze jako symbol przyjaźni i pokoju między narodami świata. Wokół Bramy Miłosierdzia, czyli na Polach Miłosierdzia, powstały drogi, tworzące zarys płomienia – symbolizującego niegasnący płomień Miłosierdzia Bożego. Ta nowa aranżacja przestrzeni wzdłuż Traktu Papieża Franciszka ma bardzo symboliczny wymiar i świadczy o ważnych, dziejowych wydarzeniach, które miały miejsce na Brzegach w 2016 roku.