Tychy otrzymały dofinansowanie wartego 164 mln projektu związanego z komunikacją miejską. W planach jest m.in. zakup ponad pięćdziesięciu nowoczesnych autobusów, mikrobusów, trolejbusów i elektrobusów

Tychy otrzymały dofinansowanie wartego 164 miliony projektu związanego z komunikacją miejską. W planach jest m.in. zakup ponad pięćdziesięciu nowoczesnych autobusów, mikrobusów, trolejbusów, elektrobusów oraz gruntowna przebudowa zaplecza technicznego zajezdni autobusowej PKM.
3 sierpnia prezydent Tychów Andrzej Dziuba podpisał umowę w Ministerstwie Rozwoju.

Projekt pod nazwą: „Zakup nowoczesnego taboru autobusowego z napędem ekologicznym na potrzeby rozwoju transportu publicznego w podregionie tyskim” został złożony w Centrum Unijnych Projektów Transportowych w Warszawie 31 grudnia 2016 roku. Po jego realizacji Tychy będą absolutnym liderem w Polsce pod względem zastosowania paliw alternatywnych w transporcie publicznym.
- Staraliśmy się o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 – mówi Bożena Nowak, naczelnik Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich UM Tychy. – Projekt został umieszczony w wykazie projektów w ramach trybu pozakonkursowego, to oznaczało, że wniosek był rozpatrywany indywidualnie.

Zakres projektu jest bardzo szeroki: obejmuje zakup 51 nowoczesnych autobusów zasilanych sprężonym gazem ziemnym (CNG), 10 mikrobusów zasilanych CNG, 3 trolejbusów, 2 elektrobusów, 2 pojazdów serwisowych do obsługi taboru autobusowego, 1 pojazdu pogotowia technicznego (do obsługi sieci trakcyjnej) oraz gruntowną przebudowę zaplecza technicznego zajezdni autobusowej PKM.