Świdnickie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę wchodzą w kulminacyjną fazę. Program obchodów składa się z przedsięwzięć o charakterze oficjalnym, ale i lekkim, rekreacyjnym.

Na początku roku prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska zaprosiła do współpracy przedstawicieli: władz powiatu, kurii świdnickiej, związków kombatanckich, Rady Działalności Pożytku Publicznego, Rady Seniorów, Rady Sportu, Rady Młodzieżowej Miasta, świdnickich stowarzyszeń, instytucji kultury i oświaty oraz sportu w ramach Świdnickiego Komitetu Organizacyjnego Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości. W wyniku pracy Komitetu, w szerszym gronie i podgrupach, powstał program obchodów, który składa się zarówno z przedsięwzięć o charterze edukacyjnym, oficjalnym, poważnym, jak i lekkim, zabawowym, rekreacyjnym i sportowym.

W specjalnej zakładce poświęconej temu tematowi publikowane są rozmaite informacje o aktualnych i planowanych wydarzeniach w ramach obchodów. Można w niej znaleźć także galerie zdjęć i relacje z przedsięwzięć, które już się odbyły. Zapraszamy do odwiedzenia strony Urzędu Miejskiego w Świdnicy dotyczącej 100-lecia odzyskania niepodległości: http://um.swidnica.pl/pages/pl/moje-miasto/100-lecie-odzyskania-niepodleglosci-przez-polske.php.

- Przed nami wiele ważnych imprez miejskich i wydarzeń. 12 września w Klubie Bolko odbędzie się specjalna debata w związku ze 100-leciem nadania praw wyborczych kobietom, a 15 września w Szkole Podstawowej Nr 6 festyn patriotyczny „Kocham Cię Polsko”. We wrześniu również Młodzieżowa Rada Miasta rozpocznie pokazy filmu dokumentalnego upamiętniającego odzyskanie niepodległości. Przypominamy też, że od maja w holu na parterze Miejskiej Biblioteki Publicznej trwa ciekawa akcja - wystawiona została mapa, na której każdy może zaznaczyć korzenie swojej rodziny. Wystarczy odebrać kolorowy znacznik w Wypożyczalni dla Dorosłych i przykleić go na mapie. Dzięki temu wspólnie poznamy historyczne korzenie współczesnych świdniczan – zachęca Szymon Chojnowski, zastępca prezydent Świdnicy.

Jesteśmy w przededniu wielu ważnych wydarzeń i uroczystości w mieście, które mają przypominać świdniczanom o 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Odbyło się już kila przedsięwzięć oraz innych ciekawych inicjatyw, takich jak na przykład miejskie szydełkowanie.