Jedna czwarta pieniędzy przeznaczonych na rządowy program Maluch+ w województwie łódzkim trafi w tym roku do Skierniewic. Skierniewicki ratusz jest skuteczny w pozyskiwaniu zewnętrznych dofinansowań.

O tym, że skierniewicki ratusz jest skuteczny w pozyskiwaniu zewnętrznych dofinansowań nikogo przekonywać nie trzeba. Tylko w ostatnich latach miejska kasa wzbogaciła się aż o 52 mln zł. Z początkiem roku ta kwota powiększyła się o kolejne 370 tys. zł. Pieniądze z Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej posłużą do zapewnienia miejsc dla dzieci w Miejskim Żłobku w przy ul. Rawskiej (288 tys. zł) oraz jego filii przy ul. Pomologicznej (86 tys. zł.). W tej chwili z placówki korzysta 270 małych skierniewiczan.

Jest to największe przyznane dofinansowanie w województwie łódzkim w ramach rządowego programu Maluch+. Sąsiednia Rawa Mazowiecka otrzymała blisko 140 tys. zł, a 45 tys. zł. trafiło do Piotrkowa Trybunalskiego.

O dofinansowanie z rządowego Programu Maluch, ratusz sięga skutecznie już od kilku lat. Tylko w ciągu ostatnich 4 lat pozyskana kwota to ponad 1,2 mln zł.