Polkowice podpisały list intencyjny związany z budową linii przywracającej kolei do Polkowic. Ze względu na epidemię koronawirusa wszystkie procedury odbywają się drogą korespondencyjną.

Polkowice podpisały list intencyjny w sprawie współpracy przy przygotowaniu i realizacji dokumentacji dotyczącej budowy linii kolejowej Lubin-Polkowice-Głogów wraz z rozbudową linii kolejowej nr 289 na odcinku Legnica-Lubin-Rudna Gwizdanów.

Uroczyste podpisanie listu intencyjnego miało się odbyć w Polkowicach 13 marca tego roku. - Ze względu jednak na kolejne informacje na temat rozprzestrzeniania się koronawirusa zapadła decyzja o odwołaniu spotkania – mówi Jan Wojtowicz, pełnomocnik burmistrza Polkowic ds. górnictwa i komunikacji.

Aby nie opóźniać prac nad projektem rozbudowy KAZM (Kolei Aglomeracyjnej Zagłębia Miedziowego), postanowiono, że wszelkie formalności będą załatwiane korespondencyjnie. W ten sposób dziś Polkowice przypieczętowały swój udział.

Podpisanie listu intencyjnego to dla Polkowic i polkowiczan ważny krok do tego, by w przeciągu kilku najbliższych lat pociągi znów zaczęły dojeżdżać do Serca Zagłębia Miedziowego. Mam nadzieję, że mimo korespondencyjnego trybu pracy, uda nam się wszystkie formalności bez problemu doprowadzić do końca – mówi Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Teraz Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oczekuje na listy intencyjne podpisane przez wszystkich zainteresowanych. W sumie w projekt ma zaangażować się osiem samorządów.