Prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz otrzymał nagrodę Ikona Samorządu „Za skuteczną realizację strategii rozwoju gospodarczego i propagowanie nowoczesnego modelu zarządzania samorządem”.

Podczas odbywającego się w Poznaniu Polskiego Kongresu Samorządności, prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz otrzymał nagrodę Ikona Samorządu „Za skuteczną realizację strategii rozwoju gospodarczego i propagowanie nowoczesnego modelu zarządzania samorządem”.

„Pana aktywna działalność dla lokalnej społeczności stanowi nieocenione źródło inspiracji dla innych włodarzy miast i gmin w całej Polsce, którym zależy na rozwoju poszczególnych podmiotów, zwłaszcza w czasach, kiedy rola samorządu terytorialnego jest nieodzownym elementem rozwoju gospodarczego naszego kraju” – napisano w uzasadnieniu przyznania nagrody.

Komentarz prezydenta do otrzymanej nagrody:
To kolejne wyróżnienie traktuję jako wielkie zobowiązanie, nie tylko wobec miasta, którym mam zaszczyt zarządzać, ale też dla Polski Samorządowej, która jest solą tej ziemi. Obchodzimy 100-lecie naszej Niepodległości i jednocześnie 100- lecie powstania Polskiego Samorządu, który jest największym osiągnięciem naszego kraju, szczególnie po roku 1989, i którego to samorządu trzeba bronić jak Niepodległości. To przedsiębiorcy wraz z samorządem są podstawą rozwoju gospodarczego naszego kraju. Nowa Sól, którą zarządzam od 16 lat, ponoć jeszcze 3 lata temu była w ruinie, a dzisiaj jest pięknym, przyjaznym, kolorowym, rozwijającym się, europejskim miastem. Cuda się zdarzają, ale nie w 3 lata. To nasz wspólny sukces, samorządu i przedsiębiorców, i efekt wielu, wielu lat ciężkiej pracy. Nie zejdziemy z tej drogi.
***
Polska Agencja Przedsiębiorczości zajmuje się nawiązywaniem kontaktów biznesowych pomiędzy polskimi uczelniami, biznesem i samorządami, we współpracy z agencjami oraz instytucjami rządowymi.