Serwis NaprawmyTo.pl działa już cztery lata. Za jego pośrednictwem udało się naprawić 22 tysiące usterek w siedemnastu miastach. Teraz do pobrania jest aplikacja mobilna z nową szatą graficzną.

Serwis NaprawmyTo.pl działa już cztery lata. Za jego pośrednictwem udało się naprawić 22 tysiące usterek w siedemnastu miastach, ale przyszedł czas na odświeżenie. No i stało się – do pobrania jest już aplikacja mobilna z nową szatą graficzną na telefony z systemem Androida!

NaprawmyTo.pl to narzędzie informatyczne wpisujące się w ideę smart city. Jednym z filarów zarządzania „inteligentnymi miastami” jest umiejętne wykorzystanie nowych technologii w partycypacji społecznej oraz twórcze zagospodarowanie tkwiącej w obywatelach energii.

Dzięki NaprawmyTo.pl każdy mieszkaniec może szybko i wygodnie zgłosić zauważoną w przestrzeni publicznej usterkę – niedziałającą latarnię, zniszczony przystanek czy zalegające w parku śmieci. Wystarczy, że wejdzie na stronę lub skorzysta z aplikacji mobilnej i wykona trzy proste kroki: zaznaczy odpowiednie miejsce na mapie, doda jednozdaniowy opis usterki i wybierze kategorię zdarzenia. W łatwy sposób może załączyć też zdjęcie. Wszystko nie zajmie mu więcej niż minutę.

Operatorem serwisu NaprawmyTo.pl jest Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”. Za korzystanie z serwisu gminy uiszczają opłatę, której wysokość ustalana jest na podstawie liczby jej mieszkańców. Pozyskane fundusze są w całości przeznaczane na rozwój i utrzymanie systemu. Osoby zainteresowane szczegółowymi informacjami zapraszamy do kontaktu: (22) 100 55 95, kontakt@naprawmyto.pl.