3. Mistrzostwa Europy Prezydentów i Burmistrzów w Piłce Nożnej zakończyły się zwycięstwem reprezentacji Słowacji. Drużyna ZMP- tak jak 4 lata temu - zakończyła zawody na 5. miejscu.

3. europejskie Mistrzostwa burmistrzów i prezydentów w piłce nożnej zakończyły się zwycięstwem reprezentacji Słowacji, na drugim miejscu znalazła się drużyna z Włoch, kolejne miejsca zajęły: trzecie Czechy, czwarte Ukraina, piąte Polska, szóste Niemcy, siódme Chorwacja, ósme Austria, dziewiąte druga reprezentacja Czech, na dziesiątym druga drużyna ze Słowacji , na przedostatnim miejscu Słowenia, a po niej Południowy Tyrol.

Przypomnijmy, że od 16 do 21 maja w Czechach odbywały się 3. Mistrzostwa Europy Prezydentów i Burmistrzów w Piłce Nożnej.

* * *

W trwających w Czechach 3. Mistrzostwach Europy Prezydentów i Burmistrzów w Piłce Nożnej po pierwszych dwóch zwycięstwach, w środę reprezentacja burmistrzów i prezydentów Związku Miast Polskich przegrała swoje mecze, w czwartek odniosła zwycięstwo.

Niestety nie uda się poprawić wyniku z poprzednich mistrzostw Europy rozgrywanych cztery lata temu w Tychach. - Nasza reprezentacja biorąca udział w 3 mistrzostwach Europy prezydentów i burmistrzów przegrała dzisiaj swoje mecze i pozostaje jej walka o miejsca 5-8 - donosił w środę z mistrzostw Krzysztof Paczyński z Biura ZMP. - Najpierw ostatni mecz grupowy po zaciętej walce z faworytem do mistrzostwa, drużyną Słowacji, przegrała 2:6. Bramki dla Polski zdobyli Maciej Berlicki – burmistrz Sianowa oraz Damian Bartyla – prezydent Bytomia, który popisał się pięknym strzałem zza pola karnego. W drugim meczu, rozgrywanym już systemem pucharowym, Polacy ulegli reprezentacji Ukrainy 0:4 i nie awansowali do pierwszej czwórki rozgrywek.

W czwartek rano Polacy rozegrali mecz z drużyną Chorwacji. Dzięki wzmocnieniu kolejnych samorządowców, którzy dołączyli do reprezentacji, Polacy wygrali 6:3. Bramki zdobyli burmistrz Rypina - Paweł Grzybowski oraz przewodniczący Rady Miasta Rypina - Jarosław Sochacki.

Polacy rozpoczęli swój udział w turnieju od dwóch zwycięstw. W pierwszym meczu pokonali 7:0 reprezentację Słowenii. Celnymi strzałami popisywał się Maciej Berlicki – burmistrz Sianowa strzelając aż 4 gole, pozostałe trafienia zaliczyli: Robert Kucharski – zastępca burmistrza Kobyłki (2) oraz Dariusz Tokarski - burmistrz Pajęczna. W drugim meczu przeciwnik był już bardziej wymagający, ale udało się pokona ć reprezentację Czech 5:3 . Bramki dla reprezentacji Polski zdobywali: Maciej Berlicki (2), następnie z rzutu karnego bramkarza Czech pokonał Damian Bartyla. Pozostałe gole zdobyli Dariusz Tokarski - burmistrz Pajęczna, Andrzej Brzezińskizastępca prezydenta Skarżysko-Kamienna.

W tegorocznych zawodach brały udział drużyny z 9 państw: Czech, Słowacji, Chorwacji, Polski, Włoch, Słowenii, Niemiec, Ukrainy i Austrii. Czesi i Słowacy zgłosili do rozgrywek aż po dwie drużyny.

W 1. Mistrzostwach Europy Prezydentów i Burmistrzów w Piłce Nożnej w 2008 roku w austriackim Alpendorfie polscy burmistrzowie i prezydenci zajęli ósmą pozycję.4 lata temu samorządowe Mistrzostwa Europy odbywały się w Tychach. Wtedy polscy prezydenci i burmistrzowie również zajęli 5. miejsce.

Związek Miast Polskich dziekuje burmistrzom i prezydentom z reprezentacji za udział w Mistrzostwach, godne reprezentowanie Polski i polskich miast w tym wydarzeniu, za zaangażowanie i poświecenie na boisku.

Galeria zdjęć z Mistrzostw