Trwa kolejna odsłona Carnavalu Sztukmistrzów – sztandarowego festiwalu Lublina, tym razem w specjalnej edycji, nawiązującej swoimi elementami do Wielkiego Jubileuszu 700-lecia Miasta.

Jak co roku do miasta przyjechały setki najlepszych artystów reprezentujących nurt sztuki nowego cyrku, których można podziwiać na żywo na ulicach Lublina. Bezpośrednio w tej przestrzeni odbędzie się kilkadziesiąt występów, koncertów na żywo, warsztatów oraz wydarzeń dedykowanych dzieciom. Na placu po Farze pojawi się niezwykła scena-konstrukcja artystyczna, przywołująca sylwetkę budowli jednego z pierwszych kościołów w Lublinie, a urok miasta wydobędą specjalne dekoracje świetlne.

Już od 23 lipca na podwórkach ośmiu dzielnic Lublina pojawił się Cyrk Podwórkowy, zapowiadając główne wydarzenia i zapraszając mieszkańców do uczestnictwa w Carnavalu. Kulminacja wydarzeń Carnavalu Sztukmistrzów nastąpi w dniach 27-30 lipca, jednocześnie w najpiękniejszych punktach miasta.

– Carnaval Sztukmistrzów jest jednym z symboli Lublina, wydarzeniem rozpoznawalnym już nie tylko w Polsce, ale też coraz częściej poza granicami naszego kraju. Co roku ściąga do Lublina coraz większą liczbę gości i artystów sztuki nowego cyrku. Przyciąga ich renoma festiwalu i sława występujących w oficjalnym programie gwiazd. To nas cieszy, bo oznacza, że formuła festiwalu się rozwija, a Lublin stał się ważnym punktem na światowej mapie nowego cyrku - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.