Nowoczesne place zabaw, siłownie zewnętrzne i obiekty małej architektury to efekt realizacji projektu. Ścieżka rekreacyjno-turystyczna na terenie Kruszwicy. Nowe obiekty zostały już oddane mieszkańcom

Na Osiedlu Zagople w kruszwicy otwarto nowe miejsca rekreacji. Z okazji zakończenia realizacji projektu zorganizowano mnóstwo atrakcji dla dzieci, które mogły nie tylko wypróbować każde nowe urządzenie, ale również spędzić miło czas podczas zabaw zorganizowanych przez animatora w otoczeniu baniek mydlanych i bajkowych postaci. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki w postaci waty cukrowej.

- Cieszę się, że po kilku latach starań udało nam się zrealizować ten projekt z korzystnym dofinansowaniem. Był on niezwykle ważny dla naszych mieszkańców i mam nadzieję, że nowopowstałe obiekty będą im służyć przez wiele lat – mówi Dariusz Witczak, który już w 2015 roku zgłosił ten projekt do dofinansowania ze środków unijnych.

W ramach projektu powstały trzy kompleksy rekreacyjne. Największy z nich zlokalizowany jest na „Zagoplu”. Znajduje się tu przede wszystkim ogromny zestaw zabawowy w kształcie zamku, zawierający m.in. szereg zadaszonych wież, zjeżdżalnię tubową, spiralną i prostą, pomosty stałe i ruchome, przeplotnie linowe i drewniane, drabinki, ściankę wspinaczkową oraz rurę strażacką. Ponadto znajdują się tu również inne urządzenia, takie jak: huśtawka wahadłowa, bujak sprężynowy, piaskownica, karuzela dostosowana do osób niepełnosprawnych, siłownie zewnętrzne, stoły do gry w szachy, ping – ponga i piłkarzyki oraz urządzenie linarne.