5 grudnia 2016 r w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się kolejne spotkanie członków Komisji Turystyki ZMP.

5 grudnia br. w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się kolejne spotkanie członków Komisji Turystyki ZMP. Tematem przewodnim było podsumowanie Kongresu Turystyki Polskiej w Świdnicy. Omówiono prezentację Iwony Haponiuk "Czy zgodnie z prawem jest zgodne z zasadami marketingu? Analiza barier jednostek samorządu terytorialnego w promocji turystycznej". Członkowie komisji zwrócili uwagę na problem związany z opłatą miejscową.

W spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele Instytutu Rozwoju i Promocji Kolei w Poznaniu, którzy zapoznali Komisję z projektem Turystyki Kolejowej TurKol. Markowy Produkt Turystyczny został utworzony przez Instytut Rozwoju i Promocji Kolei przy wsparciu samorządów miast, gmin i powiatów, a przede wszystkim dzięki Samorządowi Województwa Wielkopolskiego.

6 grudnia 2016 r w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się otwarte spotkanie z naukowcami Zakładu Paleozoologii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Państwowego Instytutu Geologicznego -PIB na temat odkrycia w trakcie budowy drogi S3 w Gorzowie Wlkp. prehistorycznego nosorożca z rodzaju Stephanorhinus.