Rozmowa o tym, czym jest solidarność, szacunek, respekt - takie działania skierowane głownie do ludzi młodych, z wykorzystaniem wiedzy prawników i doświadczenia seniorów, będą prowadzone w Kielcach.

„Jak przeciwdziałać mowie nienawiści” – temu zagadnieniu poświęcona była konferencja prasowa Prezydenta Kielc Bogdana Wenty. W trakcie konferencji prezydent podkreślił, że zwalczanie mowy nienawiści pojawiającej się w życiu publicznym, a przede wszystkim w mediach społecznościowych, jest bardzo ważne. Najlepszą formą edukacji w tym względzie jest rozmowa, by wyjaśniać czym jest solidarność, szacunek, respekt. Takie działania skierowane głownie do ludzi młodych, z wykorzystaniem wiedzy prawników i doświadczenia seniorów, będą prowadzone w Kielcach.

Na początku drugiego semestru we wszystkich szkołach i placówkach zajmujących się edukacją w mieście, prowadzone będą odpowiednie zajęcia (głownie w formie lekcji wychowawczych). Pomoc w tym względzie świadczyć będą adwokaci zrzeszeni w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Kielcach. Jej dziekan, adwokat Jerzy Zięba wyjaśnił, że wszelkie przedsięwzięcia odbywać się będą w ramach szeroko pojętej edukacji prawnej. Adwokaci podczas spotkań będą wyjaśniać czym jest mowa nienawiści, jak z nią walczyć i jaka jest ocena prawna tego zjawiska.