Ogłoszono przetarg na dokumentację Teatru im. Andreasa Gryphiusa. Głogowski teatr jest najstarszym teatrem miejskim w Polsce, dlatego ważnym jest by został odbudowany i wrócił do głogowian.

Ogłoszono przetarg na dokumentację Teatru im. Andreasa Gryphiusa. Aby do tego zadania należycie się przygotować prezydent Głogowa odbył wizytę studyjną w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Głogowski obiekt jest mniejszy niż wrocławski, ale ma wiele cech wspólnych. Głogowski teatr jest najstarszym teatrem miejskim w Polsce, dlatego ważnym jest by został odbudowany i wrócił do głogowian.
- Specyfikacja została uzgodniona z Konserwatorem Zabytków, a obiekt będzie jak najwierniej przypominał stan zabytku sprzed II
wojny światowej. Będzie to nadal obiekt teatralny, a jako pierwsza zostanie odbudowana część historyczna, której pozostałości widzimy dziś. W kolejnym etapie – część której dziś nie ma. Odbudowa istniejącej do dziś części zabytku ma kosztować około 20 milionów złotych. Na dokumentację w budżecie miasta zabezpieczono 1.500 tys. złotych.