Chorzów zaprasza na największy w Polsce i drugi w Europie festiwal dziedzictwa przemysłowego. W ramach Industriady, bo o niej mowa, odbędzie się 500 wydarzeń w 44 zabytkach techniki.

Chorzów zaprasza na największy w Polsce i drugi w Europie festiwal dziedzictwa przemysłowego. W całym woj. śląskim odbędzie się w ramach Industriady, bo o niej mowa, 500 wydarzeń w 44 zabytkach techniki i 27 miejscowościach.

INDUSTRIADA – święto Szlaku Zabytków Techniki rozpoczyna się 7 czerwca tzw. rozruchem maszyn. To cykl imprez wprowadzających do festiwalu. W tym roku odbędą się one w Bytomiu, Cieszynie, Częstochowie, Katowicach, Pszczynie, Siemianowicach Śląskich i Zabrzu. Oficjalne rozpoczęcie festiwalu nastąpi w Starej Fabryce w Bielsku Białej.

Miasto Chorzów zaprasza już 8 czerwca pod Szyb Prezydent i do Kompleksu Sztygarka, które leżą na Szlaku Zabytków Techniki.
W tym roku, z okazji jubileuszu 10-lecia Industriady, fetować będziemy na INDU-balu. Chorzów przez cały dzień zaprasza do siebie na wydarzenia kulturalne, których program można znaleźć tutaj