W największych miastach w całym kraju odbyła się akcja „100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości”. Wydarzenie organizował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W największych miastach w całym kraju odbyła się akcja „100 tysięcy drzew na 100-lecie niepodległości”. Wydarzenie organizował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Uczestnicy imprezy mogli otrzymać sadzonkę drzewa.

Na sadzonkę mogli liczyć ci, którzy przyniosą odpady nadające się do recyklingu, na przykład plastikowe butelki, zużyte baterie i puszki. Do rozdania jest 100 tysięcy drzewek. - To sadzonki dębu, klonu, jaworu, sosny - wymienia Sławomir Kmiecik, rzecznik Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki. - Sadzonki wręczamy wraz z certyfikatem z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości, a także z instrukcją sadzenia - mówił Kmiecik.

Na przykład 9 września w Poznaniu akcja „100 tys. drzew na 100-lecie niepodległości Polski 1918-2018” odbyła się przy obiekcie widowiskowo-sportowym Arena.

Wydarzenie realizowane było w ramach projektu „Niepodległa” i miało na celu uczczenie w sposób szczególny i ekologiczny 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a także zwrócić uwagę na istotę naszych codziennych wyborów mających wpływ na otaczające środowisko i przynoszących konkretne korzyści ekologiczne. Dzięki segregacji i właściwej utylizacji odpadów pokazujemy poszanowanie otaczającej nas przyrodzie. Cytując słowa wiceministra środowiska Sławomira Mazurka, który dokonał inauguracji akcji w Warszawie „przyroda, nasze otoczenie to jest odpowiedzialność za nasz wspólny dom. Jeśli tak będziemy podchodzili do ochrony środowiska, znikną śmieci z naszej przestrzeni publicznej, będziemy żyli w lepszym, zdrowszym środowisku. Lasy i drzewa są też niezwykłym symbolem, które trwają przez pokolenia”.