100 tys. zł na kampanię reklamową miasta na łamach „Gazety Wyborczej” – to nagroda dla miejscowości, w której odnotowana zostanie najwyższa frekwencja w niedzielnych wyborach prezydenckich.

„Gazeta Wyborcza” w specjalnej akcji zachęca wszystkich do głosowania w wyborach 28 czerwca br. W konkursie Wyborcza Stolica Polski redakcja nagrodzi miejscowość, w której odnotowana zostanie najwyższa frekwencja - jej samorząd otrzyma 100 tys. zł na kampanię reklamową miasta na łamach "Gazety Wyborczej", a mieszkańcy - 10 tys. prenumerat cyfrowych dziennika. O akcji można przeczytać dzisiaj we wszystkich tygodnikach lokalnych „Gazety Wyborczej”, które dodatkowo zaprezentują ją na swoich okładkach.

W wyborach parlamentarnych w 2019 r. wśród polskich miast (na prawach powiatu) rekord frekwencji należał do Warszawy, gdzie do urn poszło 77 proc. obywateli. Jak będzie tym razem - w wyborach prezydenckich? Czy stolica obroni tytuł, czy może dogoni ją np. Sopot, gdzie ostatnio zagłosowało 74 proc. mieszkańców? A może numerem jeden zostanie zupełnie inne miasto? 

W niedzielę idź i głosuj. Zmobilizuj bliskich, znajomych, sąsiadów i powalcz, by w wyborach prezydenckich twoje miasto pobiło rekord frekwencji. W ten sposób redakcja „Gazety Wyborczej” namawia Polki i Polaków do oddania głosu w wyborach, które odbędą się już 28 czerwca. 

„Gazeta Wyborcza” przyzna tytuł Wyborczej Stolicy Polski temu miastu, w którym frekwencja w najbliższą niedzielę okaże się najwyższa. W rankingu uwzględnionych zostanie 380 miast, które są siedzibami powiatów. Jeśli wybory nie rozstrzygną się w głosowaniu 28 czerwca, redakcja weźmie pod uwagę wynik frekwencyjny z obu tur głosowania. Miasto, w którym frekwencja będzie najwyższa, zostanie uznane za Wyborczą Stolicę Polski. 

Zwycięski samorząd otrzyma od „Gazety Wyborczej" wakacyjną kampanię promocyjną wartą 100 tys. zł. Będzie ją można wykorzystać np. do zaprezentowania ciekawych i wartych odwiedzenia atrakcji turystycznych. Natomiast mieszkańcy będą mogli skorzystać ze 10 tys. subskrypcji treści Wyborcza.pl - prenumerat Premium na 3 miesiące.

Regulamin konkursu dostępny jest na Wyborcza.pl.

Akcję wspiera autopromocja na łamach „Gazety Wyborczej" i w serwisie Wyborcza.pl, a także na profilach dziennika w mediach społecznościowych - na profilu "Gazety Wyborczej" i profilach wydań lokalnych.