Gdańsk, Gdynia, Sopot i Tczew zapraszają mieszkańców do udziału w „Ogólnopolskiej Grze Rowerowej”. Celem kampanii jest zmotywowanie mieszkańców do regularnej jazdy na rowerze w celach komunikacyjnych.

Samorządy Gdańska, Gdyni, Sopotu i Tczewa zapraszają swoich mieszkańców do wzięcia udziału w pilotażowej edycji rywalizacji: Ogólnopolskiej Grze Rowerowej, która rozpocznie się już 1 września 2018 r. Gra jest organizowana przez Asante Bikes w partnerstwie z tymi czterema miastami. W Sopocie kampania odbędzie się pod hasłem „Wkręć się w Sopot”, w Tczewie - „Kolej na rower”.

Celem kampanii jest zmotywowanie mieszkańców do regularnej jazdy na rowerze w celach komunikacyjnych poza sezonem letnim. Podstawową zasadą grywalizacji będzie zdobycie jak największej liczby punktów w ramach codziennych podróży rowerowych odbytych w dniach od 1 września do 31 października 2018 roku.

Zmagania uczestników będą widoczne na bieżąco w aplikacji, w formie rankingów, oraz na dedykowanej stronie www.GraRowerowa.pl. Oprócz zabawy dowiemy się między innymi jak bardzo jesteśmy ekologiczni - o ile ograniczyliśmy emisję CO2 oraz jakimi trasami jeżdżą rowerzyści, co pomoże w wytyczaniu nowych dróg rowerowych.

W Sopocie kampania będzie w sposób szczególny promować codzienne dojazdy rowerem do pracy i z powrotem. Zgłoszone do konkursy firmy będą rywalizować ze sobą o tytuł najbardziej rowerowej firmy oraz o największą liczbę „wykręconych” punktów. Dla laureatów przygotowaliśmy wiele atrakcyjnych nagród!