Gdańsk, Sopot i Gdynia zajęły czwarte miejsce w rankingu eksperckim „The Tech Cities of the Future”, który został opublikowany przez branżowy magazyn brytyjski.

Otwartość na migrację i świadomość wartości dodanej różnorodności oraz jej ogromnego potencjału do pobudzenia wzrostu gospodarczego i społecznego - tak eksperci ocenili Trójmiasto w rankingu przygotowanym przez wydawnictwo fDi Intelligence X TNW - branżowego magazynu brytyjskiego dziennnika „The Financial Times”.

Ranking „The Tech Cities of the Future” przygotowany został przez ekspertów branżowego magazynu należącego do „The Financial Times”, brytyjskiego dziennika o elitarnym charakterze i międzynarodowym zasięgu. Wydawnictwo fDi Intelligence X TNW skupia się na wskazywaniu miast Europy, które są najlepszymi warunkami rozwoju, w szczególności dla start-up’ów i inwestycji technologicznych i innowacyjnych.

W rankingu oceniono strategię ponad 50. lokalnych samorządów, miast i aglomeracji europejskich, wśród których znalazły się między innymi Amsterdam, Zurych, Mediolan, Hamburg czy Manchester. Eksperci brali pod uwagę przedsiębiorczość, możliwości rozwoju globalnego, czy wspierający ekosystem, który ułatwia rozwój innowacji.rankingJak poinformował portal Invest in Pomerania, Trójmiasto zostało sklasyfikowane na 4. miejscu - tuż za największymi aglomeracjami Europy, takimi jak Londyn, Barcelona i Berlin. To, co według jurorów wyróżnia Trójmiasto na tle innych aglomeracji, to zróżnicowane zasoby ludzkie, otwartość na migrację i świadomość wartości dodanej różnorodności oraz jej ogromnego potencjału do pobudzenia wzrostu gospodarczego i społecznego.