„W Sopocie piję wodę z kranu” to hasło kampanii promującej picie wody z kranu. Uczniowie sopockich szkół ponadpodstawowych mają możliwość picia wody bezpośrednio ze źródełek zamontowanych w szkołach.

„W Sopocie piję wodę z kranu” to hasło kampanii promującej picie wody z kranu w mieście, prowadzonej przez miejską spółkę AQUA-Sopot Sp. z o.o.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego uczniowie sopockich szkół ponadpodstawowych mają możliwość picia wody bezpośrednio ze źródełek zamontowanych w szkołach. Aby zachęcić uczniów sopockich szkół do picia zdrowej i smacznej sopockiej wody, AQUA-Sopot wyposaża sopockie szkoły w źródełka wody podłączone bezpośrednio do sieci wodociągowej. Woda płynąca z urządzań została przebadana w laboratorium i można ją pić bezpośrednio ze źródełka.

Montaż źródełek w szkołach ma na celu promowanie prozdrowotnych i proekologicznych postaw wśród dzieci i młodzieży oraz picia zdrowej wody zamiast słodzonych i gazowanych napojów. Konstrukcja źródełek pozwala w bezpieczny i higieniczny sposób pić wodę prosto ze źródełka. Wodę w łatwy sposób można również nalewać do bidonów. Pijąc wodę z kranu, zmniejszamy ilość zużytych plastikowych butelek, dbamy o środowisko i sylwetkę.

Projekt jest realizowany w ramach działań promujących picie sopockiej wody z kranu i w całości jest finansowany ze środków własnych AQUA-Sopot. W zeszłym roku zamontowano źródełka wody pitnej we wszystkich sopockich publicznych szkołach podstawowych. Od września br. działa kolejnych osiem źródełek w sopockich szkołach ponadpodstawowych: Zespół Szkół nr 1, II Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Handlowych, Centrum Kształcenia Ustawicznego. Łącznie do tej pory do użytku oddano 16 źródełek wody w sopockich szkołach. Jeszcze w tym roku planowany jest montaż kolejnych źródełek m.in. w Urzędzie Miasta Sopotu.

AQUA-Sopot w ciągu ostatnich kilku lat zamontowała również wodopójki w przestrzeni miejskiej, z których na co dzień mogą korzystać mieszkańcy w okresie sezonu letniego. Obecnie można korzystać z trzynastu źródełek wodny pitnej w różnych miejscach Sopotu.