​Miasto Sopot rusza z nocną pomocą terapeutyczną „Sopot. Jasna Strona Nocy”. Zespół specjalistów psychoterapii uzależnień i psychologów będzie pełnił nocne mobilne dyżury interwencji kryzysowej.

Sopot realizuje nocną pomocą terapeutyczną pod nazwą „Sopot. Jasna Strona Nocy”. Zespół specjalistów psychoterapii uzależnień i psychologów pełnił nocne mobilne dyżury interwencji kryzysowej. Osoby poszukujące pomocy bądź poszkodowane w wyniku nadużycia substancji psychoaktywnych otrzymają pierwszą pomoc, wsparcie i ewentualne szybkie terminy na oddziały detoksykacji. Wskazane również będą miejsca do długoterminowej psychoterapii. Dyżury pełnione będą w każdy wakacyjny weekend z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę w godzinach 22.00-3.00. Projekt koordynowany i realizowany jest przez zespół doświadczonych terapeutów, psychologów, interwentów.

Oprócz dyżurów, prowadzonych na terenie Miasta, czynny będzie Nocny Punkt Konsultacyjny (przy Teatrze Atelier – pomieszczenie WOPR), w którym można będzie uzyskać profesjonalną pomoc psychologiczną, wsparcie, poradę, informację. Istnieje możliwość kontaktu telefonicznego. Akcja wsparta będzie warsztatami artystycznymi i relaksacyjnymi dla młodzieży oraz dorosłych dwa razy w miesiącu, które odbywać się będą w Parku Północnym oraz koncertami w Sopocie (Muszla koncertowa – Molo).