Inteligentny rozwój miast, a także współpraca z otoczeniem, które tworzą przedsiębiorcy, środowisko naukowe, a przede wszystkim mieszkańcy, będą głównym tematem konferencji Smart Ecosystems w Lublinie

W Lublinie – mieście z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu współpracy potrójnej helisy pomiędzy administracją publiczną, nauką i sferą biznesu odbędzie 14-15 czerwca br. Międzynarodowa Konferencja & Expo Smart Ecosystems.

Inteligentny rozwój miast, a także współpraca z otoczeniem, które tworzą przedsiębiorcy, środowisko naukowe, a przede wszystkim mieszkańcy, będą głównym tematem konferencji.

Podczas paneli oraz prezentacji poruszane zostaną tematy związane z wykorzystaniem technologii, efektywnym zarządzaniem oraz strategiami rozwoju, a towarzysząca konferencji część wystawiennicza pozwoli zapoznać się z innowacyjnymi przedsiębiorstwami i organizacjami branżowymi.

Międzynarodowi eksperci podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas warsztatów poświęconych tematyce Smart City Ecosystem, nowych trendów partycypacji społecznej, standardów Smart Cities oraz Open Data & Big Data. Część Expo przeznaczona będzie do prezentacji inteligentnych rozwiązań zarówno przez firmy, jak i organizacje. Specjalne miejsce dla siebie znajdą w nim także startupy. Będzie to otwarta strefa dla wszystkich zwiedzających, mieszkańców, turystów czy studentów.

Organizatorzy pragną podkreślić także bardzo ważną rolę społeczeństwa w ecosystemie i w tworzeniu inteligentnych miast, dlatego podczas konferencji zostaną wręczone nagrody w konkursie na najlepsze projekty budżetów obywatelskich. Prezydent Lublina zaprasza do zgłaszania inicjatyw zrealizowanych w miastach w kategoriach tech, eco i społeczne poprzez stronę www.smartecosystems.pl/konkurs.

Konferencja jest zaplanowana w taki sposób, żeby jej adresatami byli zarówno prezydenci, burmistrzowie, skarbnicy i sekretarze miast, ale również dyrektorzy, eksperci i specjaliści. Samorząd Lublina chce popularyzować w mieście ideę Smart City oraz Smart Ecosystems, dlatego udział w wydarzeniu jest bezpłatny, należy się jedynie zarejestrować poprzez stronę www.smartecosystems.pl/rejestracja.