1500 wypożyczeń oraz ponad 700 zarejestrowanych użytkowników - tak wyglądają statystyki po dwóch tygodniach funkcjonowania roweru miejskiego w Piotrkowie Trybunalskim.

Od ostatnich dni lipca w Piotrkowie funkcjonuje Rower Miejski. Pilotażowy program cieszy się od samego początku bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy każdego dnia dokonują średnio ponad stu wypożyczeń. Pozytywne przyjęcie programu potwierdza liczba zarejestrowanych użytkowników, których obecnie jest ponad 700.
- Chcielibyśmy w przyszłości, w oparciu o doświadczenia zdobyte w trakcie pilotażowej edycji, dołożyć dodatkowe stacje – podkreślał podczas spotkania z mediami prezydent Krzysztof Chojniak zachęcając jednocześnie mieszkańców do dzielenia się własnymi spostrzeżeniami.
- Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie i uwagi, gdzie takie stacje powinny się jeszcze pojawić, i co jeszcze możemy udoskonalić w systemie.
Prezydent zapowiedział również przeniesienie, po okresie wakacyjnym, stacji znajdującej się na Słoneczku na Stare Miasto.

Do dyspozycji mieszkańców jest 27 rowerów standardowych, 2 tandemy, 2 rowery dziecięce i jeden rower familijny typu cargo, w którym wygodnie i bezpiecznie można przewieźć nawet czworo dzieci. Na terenie miasta znajdują się cztery stacje zlokalizowane w pobliżu galerii Focus Mall, na ul. Belzackiej przy pływalni, dworca kolejowego oraz kąpieliska Słoneczko.
System pilotażowy będzie funkcjonował do 25 listopada.