Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz ZMP zapraszają na spotkania informacyjne na temat programu dla małych i średnich miast ze środków norweskich, które odbędą się w Krakowie, Poznaniu i Gdańsku.

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju wraz z partnerami - Związkiem Miast Polskich, Norweskim Związkiem Władz Regionalnych i Lokalnych oraz Organizacją Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) zorganizowało w Warszawie 25 kwietnia konferencję inaugurującą Program „Rozwój lokalny” finansowany ze środków Funduszy norweskich i EOG 2014-2021.

Związek Miast Polskich w ramach tego Programu będzie realizował w latach 2019-2024 największy w Polsce projekt szkoleniowo-doradczy dla samorządów małych i średnich miast pod nazwą „Budowanie potencjału instytucjonalnego średnich i małych miast w Polsce na rzecz wdrażania skutecznych lokalnych polityki rozwoju”. Budżet Programu „Rozwój lokalny” w części grantowej administrowanej przez MIiR wynosi 102 mln euro. Środki te będą przeznaczone na projekty rozwojowe dla miast.

6 maja br. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju uruchomiło nabór wniosków (tzw. zarysów projektów) do programu „Rozwój lokalny”. Będzie on trwał do 22 lipca 2019 r. do godziny 16:15. Więcej TUTAJ

Konferencja inaugurująca odbyła się 25 kwietnia na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie (Al. Ks. J. Poniatowskiego 1) i była adresowana w pierwszej kolejności do 255 małych i średnich miast (lista 255 miast), które stanowią zamknięty katalog kwalifikowalnych wnioskodawców w ramach naboru wniosków.

Zasady programu oraz naboru wniosków będzie można również poznać podczas spotkań informacyjnych zorganizowanych przez MIiR oraz ZMP w następujących miastach (w siedzibach urzędów marszałkowskich):

  • Kraków - 6 maja br.
  • Poznań - 9 maja br.
  • Gdańsk - 13 maja br.

Na spotkania informacyjne do tych miast przedstawiciele ww. 255 miast mogą zgłaszać się bezpośrednio na adres mejlowy: marcin.bogusz@miir.gov.pl


Lista 255 miast jest dostępna tutaj.