Miasto i Starostwo Powiatowe w Krotoszynie jako pierwsi w Polsce podpisali umowy z BGK na projekty finansowane ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ w formie Jessica2.

Miasto Krotoszyn oraz Starostwo Powiatowe w Krotoszynie jako pierwsi w Polsce podpisali umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na projekty finansowane ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ w formie preferencyjnej pożyczki Jessica2.

Z tych środków zostaną zrealizowane następujące zadania: rewitalizacja al. Powstańców Wlkp., adaptacja kina „Przedwiośnie” na cele kulturalne i społeczne oraz utworzenie ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego na krotoszyńskim Błoniu.

Uroczystość podpisania umów miała miejsce 17 października 2017 roku w Urzędzie Miejskim w Krotoszynie. Łącznie opiewają one na kwotę 40 milionów złotych, po 20 milionów dla każdego z samorządów. Dla gminy Krotoszyn umowa oznacza kontynuację programu Jessica, dzięki któremu przeprowadzono już rewitalizację rynku, przyległych ulic, wyreontowano obecną Szkołę Podstawową nr 1 oraz wybudowano przy niej halę widowiskowo-sportową.