Kielce dołączyły do programu Mieszkanie Plus od razu z projektem całego, dobrze skomponowanego i funkcjonalnego osiedla mogącego stanowić wizytówkę miasta.

Kielce dołączyły do programu Mieszkanie Plus od razu z projektem całego, dobrze skomponowanego i funkcjonalnego osiedla mogącego stanowić wizytówkę miasta. W otoczeniu zieleni, w sąsiedztwie innych osiedli mieszkaniowych powstanie zespół 5 budynków według koncepcji wypracowanej przez miasto w dialogu z Grupą Aktywistów Nowy Czarnów reprezentującą mieszkańców sąsiedniego osiedla.

Zgodnie z opracowaną koncepcją, na części działki przy ulicy Lecha o powierzchni 13 tys. m2, powstanie 5 budynków wielorodzinnych wraz z infrastrukturą towarzyszącą i małą architekturą: drogami wewnętrznymi, parkingami, ciągiem spacerowym, placem zabaw. W pięciokondygnacyjnych budynkach wyposażonych w windy, dostępnych dla osób niepełnosprawnych, powstanie 155 mieszkań 2, 3 i 4 pokojowych o powierzchni od 38 do 64 m2. Wszystkie mieszkania mają balkony lub tarasy oraz przynależne komórki lokatorskie. W podpiwniczeniach czterech budynków zlokalizowano 58 miejsc postojowych dla samochodów osobowych.

- Myślimy kompleksowo o całym mieście dlatego zaoferowaliśmy jako pierwszy samorząd w Polsce realizację całego osiedla z Krajowym Zasobem Nieruchomości. Liczymy na to, że program Mieszkanie Plus da miastu impuls rozwoju i wyznaczy standard zagospodarowania dla wielu firm deweloperskich funkcjonujących w mieście. To nie będzie konkurencja dla naszego KTBS - po prostu osoby, które nie mają środków na partycypację będą mogły skorzystać z programu Mieszkanie Plus - mówi prezydent Kielc Wojciech Lubawski.