„Inowrocławska obwodnica” to skierowana do przedszkolaków bajka, która ukazała się kilka dni temu i właśnie trafiła do przedszkoli. Miasto kolejny rok w taki sposób prowadzi edukację ekologiczną.

„Jeżdżą obwodnicą auta w różne strony, a każdy z kierowców jest zadowolony” – przeczytają inowrocławskie przedszkolaki w bajce, która właśnie dociera do ich placówek. Miasto kolejny rok w taki sposób prowadzi edukację ekologiczną.

W obrazkowej historyjce maluchy dowiadują się, że wiewiórkę, która jest symbolem miasta, bardzo irytowały sznury samochodów przejeżdżające przez Inowrocław. Dlatego bardzo ucieszyła się, gdy „Mieszkańcy rozliczne petycje pisali, w których się przez lata mocno domagali obwodnicy miasta, co zmieni stan rzeczy, i odnieśli sukces – nikt tu nie zaprzeczy”.

Na stronach bajki można znaleźć urozmaicające treść tzw. otwierane okienka. Na końcu jest też strona z puzzlami.

Inowrocławskie przedszkolaki będą otrzymywały bajki podczas najbliższych spotkań z maskotką wiewiórki. To dla nich dodatkowa atrakcja, dzięki której będą bardziej pamiętały o bajce i ekologicznych poradach, które na tych spotkaniach przekazuje im wiewiórka.

To już kolejna bajka o tematyce ekologicznej, którą samorząd obdarowuje najmłodszych mieszkańców. Rok temu wydawnictwo opisywało walkę o czyste powietrze, a w 2016 roku dzieci uczyły się, jak segregować odpady.