„Drony – Prawo, Technologie, Usługi” – to konferencja poświęcona usługom opartym o wykorzystanie bezzałogowych systemów powietrznych. Odbędzie się 29 sierpnia 2019 r. w Katowicach.

Konferencja będzie podzielona na dwa bloki. Pierwszy z nich to cykl prelekcji, prowadzonych przez ekspertów z dziedziny BSP. Prelegenci opowiedzą o barierach legislacyjnych, które wciąż stoją na drodze do rozwoju branży dronowej, ale także o nadchodzących zmianach prawnych w tym zakresie.

Poruszone będzie także zagadnienie rynku usług z użyciem dronów oraz tego, jak go rozwijać. Eksperci powiedzą również o testach lotów dronów w przestrzeni miejskiej, wskazując Metropolię GZM, jako pierwsze miejsce przeprowadzenia takich działań. Nie zabraknie również zagadnień z obszaru technologii i logistyki. Przedstawiciele Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej opowiedzą o zarządzaniu operacjami BSP przy użyciu autorskiego systemu teleinformatycznego PANSA UTM.

Drugą część konferencji wypełnią warsztaty poświęcone czterem grupom tematycznym. Warsztaty „Usługi monitorowania niskiej emisji z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych” podsumowują wyniki pilotaży w tym zakresie, jakie przeprowadziła Metropolia. Warsztaty odbędą się w godz. 12:00 – 13:30. W formie prelekcji i dyskusji będą obejmować omówienie usługi, przedstawienie dobrych praktyk, przekazanie wytycznych, jak i wymianę doświadczeń dla zagadnień dotyczących zamówień publicznych z tego obszaru.

Warsztaty mają charakter zamknięty, obowiązują na nie odrębne zapisy i weryfikacja uczestników.

Kolejne warsztaty poświęcone będą zagadnieniom: wykorzystania dronów w inwestycjach infrastrukturalnych; wsparciu zarządzania kryzysowego przy pomocy dronów; zastosowaniu dronów do monitorowania składowisk odpadów.

Na konferencję zaprasza Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Termin: 29 sierpnia 2019, Miejsce: Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach

Więcej informacji, w tym program spotkania i rejestracja, tutaj