Ciechanów planuje wdrożenie systemu rowerów miejskich. Najpierw uruchomiona zostanie usługa pilotażowa. Rower z ciechanowskimi motywami został pokazany podczas Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Ciechanów planuje wdrożenie systemu rowerów miejskich. Aby sprawdzić to rozwiązanie w praktyce, najpierw uruchomiona zostanie usługa pilotażowa. Rower z ciechanowskimi motywami został zaprezentowany podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Pilotażowy system Ciechanowskiego Roweru Miejskiego będzie składał się z 4 stacji: na placu Jana Pawła II, przy dworcu PKP, przy ul. Powstańców Wielkopolskich oraz przy ul. Armii Krajowej. Każda stacja będzie wyposażona w terminal z panelem informacyjnym i sterującym oraz w 12 stojaków rowerowych. Do dyspozycji będą w sumie 32 rowery, w tym 28 standardowych, 2 tandemy i 2 dziecięce.

Od dawna otrzymywałem mnóstwo pytań od mieszkańców w sprawie wdrożenia roweru miejskiego. Kiedy ogłosiliśmy, że mamy taki plan, był duży pozytywny odzew. Czas więc wprowadzić pomysł w życie. Rowery publiczne sprawdzają się na całym świecie, systemy są rozbudowywane, więc widać, że nie jest to chwilowa moda. W mieście wybudowaliśmy, budujemy i planujemy budowy kolejnych kilometrów ścieżek. Teraz ci, którzy nie mają własnych rowerów, bądź chcą przemieścić się między konkretnymi punktami, nie martwiąc się o to co zrobić z rowerem, będą mogli korzystać z miejskiej propozycji ekologicznego i z pewnością pozytywnie wpływającego na zdrowie i kondycję środka transportu – powiedział prezydent Krzysztof Kosiński.