Święto Miasta to doskonała okazja do dobrej zabawy, rodzinnych spotkań oraz integracji. Chorzowski ratusz przygotował ciekawy i urozmaicony program na te dni.

- Święto Miasta to doskonała okazja do dobrej zabawy, rodzinnych spotkań oraz integracji. Przygotowaliśmy ciekawy i urozmaicony program – jestem przekonany, że każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Bądźmy razem! - mówi Andrzej Kotala, Prezydent Chorzowa.

Miasto będzie świętować z mieszkańcami i turystami pod Szybem Prezydent, w Górnośląskim Muzeum Etnograficznym, a także na ulicy Wolności. I tak. 14 czerwca pod Szybem Prezydent, w atmosferze pikniku, zaprezentują się Sarsa (godz. 20.15) i Blue Cafe (godz. 21.00). Wstęp...1 zł. 15 czerwca na ulicy: Wolności i Jagiellońskiej rozbrzmiewać będzie muzyka w ramach festiwalu animacji Samovolka.
Będą akcje performatywne, pokazy taneczne, teatr uliczny, animacje i warsztaty plastyczne. Przy budynku poczty, od godz. 18.00, zaprezentują się natomiast O.S.T.R., Otsochodzi, Grubson.

Tego samego dnia organizacje pozarządowe rozłożą też swoje stoiska przy ul. Sienkiewicza. Z kolei 16 czerwca na spektakl pt. „Rajzentasza” zaprosi Teatr „Reduta Śląska”. Przedstawienie rozpocznie się na małej scenie Teatru Rozrywki o godz. 18.00.

Podczas Dni Miasta w chorzowskim Skansenie można spotkać rycerzy.