W Koninie po raz 15. spotkali się burmistrzowie, prezydenci, radni i urzędnicy na Mistrzostwach Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym. Współorganizatorem imprezy był Związek Miast Polskich.

28 i 30 czerwca na konińskich kortach spotkali się samorządowcy, aby rozegrać swoje Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym. Były to 15. jubileuszowe Mistrzostw Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym. Tym razem wraz z latami turnieju wzrosły też lata kategorii wiekowych, ale pomimo tego faworyci pozostali ci sami. I jak na faworytów przystało, większość podołała zadaniu.

W trzech kategoriach czterej rozstawieni zawodnicy wygrywali swoje mecze, a ostatecznie jedynki wygrały kategorie pokonując w finałach drugie numery. W kategorii do 50 lat Paweł Szmalc (Toruń) pokonał 6/4, 6/2 Jarosława Różyckiego (Mściwojów). Kategoria 51-60 lat sukces Artura Gałacha (Łuków) w finale 6/2, 6/2 ze Zbigniewem Iciaszkiem (Konin). Starsi panowie w kategorii +60 lat to wygrana Mieczysława Makowskiego (Szczecinek) z Jerzym Conradim (Reda) 6/3, 6/3.

W deblu również para nr 1 wygrała z parą nr 2: Paweł Szmalc i Jarosław Różycki pokonali konińską parę Wiesław Steinke i Zbigniew Woźniak 4/6, 6/3, 6/0.

Turniej pocieszenia wygrał Maciej Piekarczyk (Poznań) w finale pokonując 6/3, 6/2 Macieja Królikiewicza(Ryki).

W każdej regule bywają jednak wyjątki. Okazała się nią kategoria VIP. Tutaj przez ostatnie lata 12 tytułów z rzędu zdobył Wiesław Steinke (Konin). Trzynastka okazała się dla niego pechowa, bowiem w tegorocznym półfinale musiał uznać wyższość Łukasza Brodziaka (Pieńsk), który z kolei w finale docenił debiutującego w Mistrzostwach wiceprezydenta Kalisza Grzegorza Kulawinka. Wynik finału to 6/0, 6/1 dla absolutnego dominatora tych Mistrzostw.

Każda seria ma kiedyś swój koniec. Tak było w kategorii VIP, tak też jest w przypadku Mistrzostw w Koninie, bowiem od przyszłego roku impreza przeniesie się do Szczecinka.

Organizatorami Mistrzostw były Miasto Konin oraz Związek Miast Polskich, a współorganizatorami - Związek Powiatów Polskich i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie. Honorowy patronat nad imprezą objął Zygmunt Frankiewicz - Prezes Związku Miast Polskich.