Według deklaracji wiceministra Piotra Woźnego, także większe miasta, liczące powyżej 100 tys. mieszkańców, z czasem zostaną objęte rządowym programem „Smog Stop".

Wiceminister przedsiębiorczości i technologii, Piotr Woźny, który w resorcie odpowiada za problem walki ze smogiem w Polsce zapowiedział, że także większe miasta, liczące powyżej 100 tys. mieszkańców, z czasem zostaną objęte rządowym programem „Smog Stop".

Przypomnijmy, że rząd walkę ze smogiem rozpocznie w 33 miastach, które znalazły się na liście najbardziej zanieczyszczonych według Światowej Organizacji Zdrowia. Przygotowywane są dla nich specjalne programy poprawiające jakość powietrza. Według deklaracji wiceministra Piotra Woźnego, potem przyjdzie kolej na większe miasta, powyżej 100 tys. mieszkańców, gdzie walka o czyste powietrze będzie bardziej skomplikowana i kosztowna.

Spotkanie z 10 dużymi miastami z listy WHO ma się odbyć w kwietniu.

Dobre wieści płyną z Senatu RP, gdzie dzisiaj odbywa się konferencja „Współpraca administracji rządowej i samorządowej – niezbędne narzędzie poprawy jakości powietrza w Polsce”. Wiceminister Przedsiębiorczości i Technologii, Piotr Woźny, ogłosił że rządowy program termomodernizacji zostanie rozszerzony o pominięte w zeszłym tygodniu miasta z listy WHO. Spotkania z samorządami w tej sprawie zaplanowane na przyszły miesiąc - napisał wczoraj na Facebooku Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej.