27 maja, na zaproszenie prezydenta Tychów i pierwszego kapitana reprezentacji ZMP, Andrzeja Dziuby, polscy samorządowcy zagrają z reprezentacją merów Ukrainy.

W 2008 r. w austriackim Alpensndorfie odbyły się pierwsze Europejskie Mistrzostwa Burmistrzów i Prezydentów w Piłce Nożnej. Od tego czasu samorządowcy z różnych części Europy regularnie spotykają się na murawie czy to przy okazji większych turniejów (2. Mistrzostwa Burmistrzów i Prezydentów, Tychy 2012 - na zdjęciu) czy też indywidualnych meczy towarzyskich.

I tak już w najbliższy poniedziałek 27 maja, na zaproszenie prezydenta i pierwszego kapitana reprezentacji ZMP, Andrzeja Dziuby, polscy samorządowcy zagrają z reprezentacją merów Ukrainy. Biało-czerwoni liczą, że zrewanżują się drużynie niebiesko-żółtych i tym razem zdobędą więcej goli, niż podczas ostatniego meczu naszych reprezentacji, który odbył się w Odessie w 2017 r.

Wieczorem włodarze miast wspólnie obejrzą na Stadionie Miejskim w Tychach mecz Ukraina-Katar, który zostanie rozegrany w ramach 22. Turnieju Mistrzostw Świata FIFA U-20.

Wszystkich chętnych zapraszamy do kibicowania naszym drużynom w poniedziałek 27 maja o godz.13.00 w Tychach na boisku sportowym na Paprocanach.