Jak co roku pod koniec lipca do Lublina zjechali artyści uliczni i mistrzowie sztuki cyrkowej z całego świata, aby prezentować magiczne, zapierające dech w piersiach spektakle i pokazy.

Carnaval Sztukmistrzów to niezwykły czas, kiedy Lublin odwiedza największa liczba gości. W przyjaznej atmosferze mieszkańcy miasta celebrują z turystami święto sztuki, która wzrusza i bawi.

Carnaval Sztukmistrzów to czas szalonych widowisk z pogranicza teatru i nowego cyrku. Do miasta zjeżdżają artyści uliczni i mistrzowie sztuki cyrkowej z całego świata, aby prezentować magiczne, zapierające dech w piersiach spektakle i pokazy. To najbardziej różnorodny performatywnie festiwal w kraju. Wyjątkowy i pełen inspiracji bazar ze sztuką. Tylko w Lublinie na Carnavale można zobaczyć to co najlepsze w sztuce współczesnego cyrku, klaunady, akrobatyki i buskingu z całego świata. Dodatkowo w ramach Carnavalu odbywa się także Urban Highline – najstarszy i wciąż największy festiwal higline’owy na świecie. Festiwal chodzenia po taśmach to połączenie elementu tożsamości miasta – ikonicznej postaci Sztukmistrza z Lublina, z nową rodząca się dyscypliną czyli slackliningiem. Wszystkie atrakcje obu wydarzeń ulokowane są w ścisłym centrum miasta i w jego zabytkowej części. Lublin w tym czasie poza niecodziennymi wrażeniami artystycznymi i sportowymi, modułami warsztatowymi, dla tych którzy chcą uczyć się żonglerki czy slackline’u i strefą zabaw dla najmłodszych, oferuje też fantastyczne wrażenia estetyczne w specjalny sposób oświetlając architekturę Starego Miasta.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznej imprezy – tutaj