W dniach 10 - 11 kwietnia 2019 r. w Gliwicach i Chorzowie, spotkali się przedstawiciele Komisji Sportu Związku Miast Polskich.

W spotkaniu udział wzięło 28 członków Komisji Sportu, którzy reprezentowali 19 miast.

10 kwietnia obrady odbywały się w Gliwicach, w części konferencyjnej hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice. Spotkanie prowadziła Ewa Bąk, przewodnicząca Komisji, Dyrektor Wydziału Sportu UM Poznania.

W pierwszej części Piotr Matecki, Prezes Zarządu SportWin przedstawił temat zarządzania i komercjalizacji hal widowiskowo-sportowych oraz omówił ich wpływ na wizerunek miast na przykładzie obiektów w różnych krajach.

W dalszej części wystąpił Marcin Herra, członek Zarządu spółki Arena Operator, były szef spółki PL.2012+, który opowiedział o zarządzaniu nowym obiektem w Gliwicach oraz podzielił się swoimi doświadczeniami zdobytymi podczas zarządzania Stadionem Narodowym w Warszawie.

Po wystąpieniu uczestnicy zwiedzili obiekt Areny Gliwice, a po zakończeniu obrad obejrzeli mecz w ramach eliminacji Euro2010 w piłce ręcznej mężczyzn Polska-Niemcy.

W drugim dniu członkowie komisji spotkali się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, gdzie przywitał ich prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala. Podczas spotkania zapoznali się z historią stadionu, dowiedzieli się o trudnościach z jakimi musieli się zmagać budowniczowie i samorząd podczas długoletniej modernizacji obiektu, a na koniec mogli podziwiać efekt i zwiedzić Stadion Śląski.

Następnie spotkanie Komisji zaplanowane jest w dniach 29-30 maja br. w Legnicy.