Zapraszamy do udziału w IV Samorządowym Forum Kultury, które odbędzie się w Ostrowie Wlkp. i Kaliszu 25-26.10 br. Pierwszy dzień będzie poświęcony pamięci i tożsamości lokalnej, a drugi - osobom starszym w polityce kulturalnej miast.

Szanowni  Państwo                                    
Prezydenci i Burmistrzowie 
Miast Członkowskich 
Związku Miast Polskich 
                            
Uprzejmie zapraszam Państwa do udziału w IV Samorządowym  Forum Kultury, które organizujemy wraz z Prezydentami Ostrowa Wlkp. i Kalisza w dniach 25-26 października 2012 roku. 

Pierwszego dnia Forum, w Ostrowie Wlkp.  pragniemy mówić o polityce pamięci i tożsamości lokalnej w kontekście wielokulturowości polskich miast. Dyskutować także będziemy o sposobach  radzenia sobie miast z koniecznością ograniczenia wydatków budżetowych na kulturę w kontekście kryzysu gospodarczego. 
Drugiego dnia w Kaliszu pod hasłem „Po co seniorom kultura?” rozmawiać będziemy o konieczności  przywrócenia roli społecznej ludzi starszych w polityce kulturalnej miast. Zaprezentowane zostaną wyniki ogólnopolskiego projektu badawczego dotyczącego aktywności osób starszych prowadzonego przez Regionalne Obserwatorium Kultury wraz ze Związkiem Miast Polskich. 

Licząc na zainteresowanie i udział Państwa, pozwalam sobie przesłać program IV Samorządowego Forum Kultury wraz z informacją o wstępnie zarezerwowanych dla Państwa miejscach noclegowych oraz formularzem zgłoszeniowym.

Ze względów organizacyjnych formularz zgłoszeniowy prosimy odesłać na adres biura ZMP w terminie do 20 października 2012 roku (biuro@zmp.poznan.pl lub sylwiak@zmp.poznan.pl lub fax 61 633-50-60). 

Pozostaję z szacunkiem
       
Andrzej Porawski 
Dyrektor Biura ZMP