W Chorzowie trwa ostatni etap przebudowy rynku. Inwestycja kosztuje prawie 22,5 mln zł. W ramach tej koncepcji powstały już przeszklone pawilony dla gastronomii, usług i instytucji miejskich.

W Chorzowie trwa ostatni etap przebudowy rynku, która kosztuje prawie 22,5 mln zł. W ramach tej koncepcji powstały już przeszklone pawilony dla gastronomii, usług i instytucji miejskich.
Nowy rynek ma być przede wszystkim miejscem przyjaznym mieszkańcom. Przestrzeń zmieni się nie do poznania przede wszystkim dzięki dużej ilości zieleni – zasadzonych zostanie ponad 40 drzew i 3 tysiące krzewów. Nie zabraknie także fontanny i miejsca na imprezy plenerowe.

To już najwyższy czas, żeby chorzowianie odzyskali rynek. Mam nadzieję, że zielona przestrzeń spodoba się mieszkańcom na tyle, że to właśnie tutaj będą chcieli spędzać swój wolny czas. Pierwszą kawę na rynku wypijemy już w tym roku – zaprasza
Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.
Oprócz funkcji rekreacyjnych, które rynek będzie spełniał dzięki małej infrastrukturze, jest to też centralne miejsce komunikacyjne miasta. Obok przestrzeni wypoczynkowej, od 2016 roku znajduje się tutaj pierwsze na Śląsku Centrum Przesiadkowe. Nowy rynek okalają również dwa zadaszone parkingi. Planowany termin otwarcia rynku to przełom maja i czerwca 2019 roku.