Chorzów Vinyl Festival to wyjątkowe wydarzenie w skali kraju. Poświęcone... płycie winylowej. Festiwal odbędzie się już po raz trzeci. To jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń w Chorzowie.

Winyl jest motywem przewodnim każdego punktu programu: jeśli wystawa, to grafik i zdjęć, które trafiły na okładki płyt. Jeśli pokaz, to kultowych gitar, a jeżeli prezentacja filmu to o legendarnym festiwalu muzycznym. Jak zwykle podczas Vinyl Festu odbędzie się również wielka giełda płytowa, w której udział wezmą dziesiątki wystawców i kolekcjonerów z całej Polski.
– Formuła Vinyl Festivalu jest bardzo pojemna. Dzięki temu możemy w trakcie jego trwania zaprezentować szeroki wachlarz artystów, z zupełnie odległych od siebie gatunków muzycznych – mówi Rafał Zaremba, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki w Chorzowie. Zagrają: Riverside, Smolik i Kev Fox, SBB czy Aga Zaryan. Smolik i Kev Fox zaprezentują program „Queen of Hearts”, SBB uczci czterdziestą rocznicę wydania płyty „Welcome”, Aga Zaryan przygotuje występ dedykowany tegorocznej edycji Vinyl Festu, a Riverside zagra na zakończenie imprezy.
Na tegorocznym Vinyl Festivalu podziwiać będzie można światowej klasy muzyków. Tego nie można przegapić - zapowiada Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta miasta ds. promocji i aktywizacji społecznej.

Koncertom będą towarzyszyły wystawy, prezentacje, wykłady oraz projekcje filmów. Niezwykle zapowiadają się widokowe loty balonem nad Chorzowem, połączone ze słuchaniem muzyki.

Vinyl Festival 2019 rozpocznie się 8 maja i potrwa aż do 21 czerwca. Szczegółowy harmonogram jest dostępny na stronie www.vinylfestival.pl oraz na profilu Vinyl Festiwal na Facebooku.