Thumb 2 3 gutwin festyn 2017 2 plakat a2

Na Gutwinie jest fajnie!

Impreza plenerowa |

To już drugi wakacyjny piknik rodzinny pod hasłem „Na Gutwinie jest fajnie”. Piknik rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa do godz. 19.00. Tym razem organizatorzy przeniosą jego uczestników w dawne czasy, ale nie zabraknie również współczesnych atrakcji.

Na festynie grupa pasjonatów obozujących na co dzień w Nowej Słupi przedstawi starożytne rzemiosło i życie codzienne w pierwszych wiekach naszej ery. Będzie można podejrzeć pracę kowala, wikliniarza, garncarza i zielarki. Podczas warsztatów, chętni będą mogli przekonać się, jak ciężkie to były prace i samodzielnie wykonać np. wazon z gliny, czy przeplatać wiklinę. Na pikniku nie zabraknie rycerzy i wojów. Dwie grupy rekonstrukcyjne (Drużyna Grodu Piotrówka i Amatum) rozbiją swoje obozowiska namiotowe. Zaprezentują ówczesną broń i życie codzienne, a uzupełnieniem „klimatów” rycerskich będą musztry paradne i pokaz dawnej mody. Nie zabraknie także efektownych walk wręcz Wikingów i Słowian oraz zabawach plebejskich, do których zostaną zaproszeni mieszkańcy. Co kryje się za tym określeniem? Odpowiedź będzie można poznać na pikniku. Swoje umiejętności zaprezentuje rzeźbiarz Ernest Malara, który przedstawi wystawę swoich prac oraz będzie tworzył w trakcie festynu. Pod jego okiem będzie można spróbować wykonać samodzielnie rzeźbę i ją pomalować.

„Współczesne” atrakcje prezentują się równie okazale. Na najmłodszych czekać będą darmowe dmuchańce, zjeżdżalnie, gry i zabawy ruchowe oraz liczne animacje rekreacyjne i sportowe. Dużą atrakcją będzie możliwość przejażdżki w „rydwanie” ciągniętym przez kucyka z Ośrodka Hipoterapii i Rekreacji Konnej „Lolek i Bolek” ze Śródborza koło Ożarowa. Chętni będą mogli wziąć udział w konkursach na sprzęcie pływającym przygotowanych przez ratowników z Pływalni „Rawszczyzna” oraz skorzystać z paintballa. Grupa „Niedzielni Partyzanci” zaprezentuje strzelnicę broni ASG i repliki broni współczesnej. Nie zabraknie również umundurowanych patroli „żołnierzy” z różnych formacji wojskowych i pasjonatów survivalu.

Organizatorzy, szczególnie zapraszają wszystkich do przyjazdu na rowerach, ponieważ dzięki uprzejmości Policji jednoślady będą znakowane (wymagane jest posiadanie dowodu zakupu). Policja przeprowadzi akcje profilaktyczne związane ze szkodliwym działaniem różnych używek. Dodatkowe atrakcje „rowerowe” zaproponuje Stowarzyszenie „Ostrower”. Ostrowieccy harcerze z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy nie tylko zapewnią zabezpieczenie medyczne pikniku, ale również przygotują punkt edukacyjny z fantomami do nauki pierwszej pomocy, gdzie pod okiem ratownika każdy chętny będzie mógł poznać podstawy ratowania zdrowia i życia osób poszkodowanych.

Teatr Małe Mi przedstawi spektakl „Fintikluszki - folkowe okruszki”. Zabawne, błyskotliwe, wzruszające przypowiastki, obyczaje, wspomnienia, wierszyki i przyśpiewki zebrane są w Wędrownym Kramie z Opowieściami. W spektaklu bogactwo mądrości ludowej ukazane zostanie przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek i instrumentów muzycznych. Na spektakl zapraszamy o godzinie 17.00, a bezpośrednio po nim na „Warsztaty Motanek”, czyli tworzenie lalek dobrych życzeń.

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej