Thumb 2 3 ww142970

III Festiwal Innowacji i Technologii w Gliwicach

Festiwal |

Szerokie grono specjalistów z dziedziny nowych technologii, naukowców oraz przedstawicieli firm z branży, będzie debatować w Gliwicach o transporcie przyszłości, medycynie spersonalizowanej, perspektywach rozwoju przemysłu lotniczego i branży kosmicznej. III Festiwal Innowacji i Technologii ruszy 14 września w Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”.

Festiwal Innowacji i Technologii wspiera współpracę biznesu z nauką, prezentuje innowacje i nowoczesne technologie. Konferencję zainicjuje wystąpienie Sebastiana Kawy – najbardziej utytułowanego pilota szybowcowego w historii, zdobywcy 26 medali mistrzostw świata i Europy.
W programie festiwalu zaplanowano dwie odbywające się jednocześnie sesje otwarte. MedicaSilesia to dyskusje o światowych trendach w obszarze technologii medycznych. Eksperci zaprezentują przykłady wdrożeń oraz przedstawią innowacyjne projekty w obszarze inżynierii medycznej. Tematem przewodnim debaty Future of the Mobility, z udziałem naukowców i przedstawicieli przemysłu motoryzacyjnego, będą innowacje technologiczne i społeczne w transporcie przyszłości. Specjaliści dyskutować będą o kierunku, w jakim zmierza transformacja systemu mobilności osobistej.
Równolegle, na małej scenie odbędzie się Forum Aerospace z udziałem przedstawicieli świata nauki i biznesu. W jego ramach zostaną poruszone tematy dotyczące specyfiki funkcjonowania przedsiębiorstwa w najbardziej innowacyjnych obszarach gospodarki, znaczenia kooperacji z innymi podmiotami z branży, a także perspektyw wsparcia sektora ze strony władz państwowych i samorządowych.
Wśród wartych uwagi wydarzeń wymienić należy również panel dyskusyjny laureatów poprzednich edycji konkursu Innowator Śląska, podsumowujący realizowaną już od 10 lat inicjatywę promującą innowacyjność w naszym regionie. Sesjom dyskusyjnym towarzyszyć będzie wystawa innowacyjnych rozwiązań, ukazująca ofertę oraz efekty współpracy jednostek sektora badawczo-rozwojowego oraz uczelni z otoczeniem biznesowym. Tegoroczny Festiwal Innowacji i Technologii zakończy uroczysta gala rozdania nagród zwycięzcom konkursu Innowator Śląska 2017.
Więcej informacji o Festiwalu oraz formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie www.fi-it.pl.
Festiwal Innowacji i Technologii rozpocznie dwudniowe obchody 10-lecia Centrum Edukacji i Biznesu „Nowe Gliwice”. 15 września na terenie Nowych Gliwic odbędzie się przygotowany dla mieszkańców Gliwic, wypełniony atrakcjami Piknik Naukowo-Technologiczny PIK TECH. Na uczestników będą czekać food trucki i liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi. Wydarzenie zakończy się otwartym, darmowym koncertem zespołu LAO CHE.
Organizatorami imprezy są Górnośląska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości Sp. z o.o., Politechnika Śląska oraz Miasto Gliwice.

Dokumenty

Pobierz Download icon@2x
inne
RAPORT Z WYBORÓW PREZYDENTA RP ZARZĄDZONYCH NA 10 MAJA 2020 ROKU
Pobierz Download icon@2x
inne
Raport o sytuacji biznesu w Krakowie w czasie epidemii
Pobierz Download icon@2x
inne stanowiska i opinie
Opinia Unii Metropolii Polskich i ZMP dotycząca ustawy z 12 maja 2020 r. o szczególnych zasadach org. wyborów powszechnych na Prezydenta RP zarządzonych w 2020 r. z możliwością głosowania korespond.
Pobierz Download icon@2x
inne stanowiska i opinie
Uwagi ZMP do projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa

Multimedia

Kalendarz wydarzeń

Miasta
11
czerwiec 2020

24
czerwiec 2020

29
czerwiec 2020

30
czerwiec 2020

Czerwiec 2020
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się do naszego newslettera wyraża Pani/Pan zgodę na posługiwanie się danymi osobowymi w celu wysyłania newslettera. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do jego wysyłania.

Więcej

Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Miast Polskich z siedzibą w Poznaniu, ul. Robocza 42 , 61-517 Poznań (dalej: my).

Wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych. Jest to osoba, z którą może się Pani/Pan kontaktować w sprawach związanych z posługiwaniem się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi, które nam Pani/Pan udziela oraz korzystania z praw, które w związku z tym przysługują. Z inspektorem można się kontaktować w następujący sposób:

 • listownie na adres: ul. Robocza 42, 61-517 Poznań
 • przez e-mail: rodo@zmp.poznan.pl

Związek Miast Polskich będzie posługiwać się Pani/Pana danymi osobowymi, w celu wysyłania newslettera na podstawie udzielonej zgody (zapisania się do newslettera).

Związek Miast Polskich będzie przechowywać podane dane osobowe do momentu odwołania udzielonej zgody.

Podane dane będą przekazywane do podmiotów z którymi Związek Miast Polskich współpracuje w celu wysyłania newslettera.

Dlatego, że posługujemy się Pani/Pana danymi osobowymi masz prawo:

 1. wycofania zgody na przetwarzanie danych,
 2. dostępu do danych osobowych,
 3. żądania sprostowania danych osobowych,
 4. żądania usunięcia danych osobowych,
 5. żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych,
 6. wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację – w przypadkach, kiedy posługujemy się danymi na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu,
 7. przenoszenia danych osobowych. Aby skorzystać z powyższych praw, skontaktuj się z nami lub z naszym inspektorem ochrony danych .

Pamiętaj też, że masz:

 • Prawo wycofania zgody

  W każdej chwili przysługuje Pani/Panu prawo do wycofania zgody na posługiwanie się przez Związek Miast Polskich danymi osobowymi. Jednak cofnięcie zgody nie będzie wpływać na to, że Związek Miast Polskich mógł posługiwać się podanymi danymi osobowymi przez cały okres obowiązywania zgody tj. na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie udzielonej zgody przed jej wycofaniem.

 • Prawo wniesienia skargi do organu

  Przysługuje Pani/Panu także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić środki fizycznej, technicznej i organizacyjnej ochrony danych osobowych przed ich przypadkowym czy umyślnym zniszczeniem, przypadkową utratą, zmianą, nieuprawnionym ujawnieniem, wykorzystaniem czy dostępem, zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami.

Mniej