Nie śpij, bo Cię przegłosują!
Związek Miast Polskich włącza się w kampanię profrekwencyjną stworzoną przez miasto Gdańsk #NieŚpijBoCięPrzegłosują!
Komunikaty ZMP
rima_150923_293.jpg
fot. Maksymilian Rigamonti

Każda i każdy z nas głosuje zgodnie ze swoim sumieniem i przekonaniami, ale do wyborów warto pójść z wielu powodów. Przede wszystkim by móc decydować o rzeczach ważnych dla każdego, dotykających sfer naszego życia: zdrowia, oświaty, działania naszych miast i wsi. Nie prześpijmy tego!

Związek Miast Polskich zaprasza miasta do zaangażowania się w kampanię zachęcającą mieszkańców do głosowania - udział w wyborach to nie tylko obywatelski obowiązek, ale też świętowanie demokracji.

Od wyborów 4 czerwca 1989 roku, które zmieniły bieg historii Polski, minęły 34 lata. Frekwencji w pełni wolnych i demokratycznych wyborach parlamentarnych nie udało się w Polsce pobić od ponad 100 lat. W 1919 roku wyniosła ponad 70 proc. W niektórych okręgach przekraczała nawet 90 proc., a w żadnym z nich nie spadła poniżej 60 proc. W 1989 roku głosowało niewiele ponad 62 proc. obywatelek i obywateli. Potem było już tylko gorzej.

Zapraszamy miasta ZMP do zaangażowania się w kampanię i włączenia się w promocję aktywnej postawy obywatelskiej. Miasta mogą skorzystać z gotowych materiałów graficznych NieŚpijBoCięPrzegłosują, przygotowanych w różnych formatach i dostępnych dla różnych nośników informacji.

Informacje organizacyjne:

  1. Oficjalna strona kampanii profrekwencyjnej „Nie śpij, bo cię przegłosują”: https://www.niespij.pl/.
  2. Wszelkie materiały do pobrania znajdują się w zakładce POBIERZ MATERIAŁY: https://www.niespij.pl/pobierz/.
  3. Prosimy, aby samorządy oznaczały naszą wspólną akcję przy użyciu hashtagu #NieŚpijBoCięPrzegłosują w swoich kanałach społecznościowych. Jeśli pojawią się jakiekolwiek potrzeby wsparcia, zachęcamy do kontaktu poprzez adres e-mail: info@niespij.pl.
  4. Na stronie niespij.pl pojawiła się zakładka FAQ – będzie ona uzupełniana o kolejne praktyczne pytania dotyczące wyborów.

Dlatego #NieśpijBoCięPrzegłosują!

#NieŚpij

fot. Maksymilian Rigamonti i UM Warszawa


POZOSTAŁE ARTYKUŁY