Mieszkańcy Zielonej Góry mogą cieszyć się rowerami miejskimi. W mieście uruchomiono pierwszy system rowerowy w województwie. Do dyspozycji użytkowników jest 36 samoobsługowych stacji wypożyczeń.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. Po ich przekroczeniu za pierwsze 60 minut jazdy zapłacimy 2 złote, a za każdą kolejną godzinę po 4 złote. Cennik jest tak skonstruowany, by promować wykorzystanie roweru na krótkich dystansach – do przystanku, do pracy, na zakupy.
Do dyspozycji użytkowników jest 36 samoobsługowych stacji wypożyczeń i 360 zielonych rowerów.

- Ponieważ stawiamy na rozwój zrównoważonego transportu w Zielonej Górze, uruchamiamy dzisiaj Zielonogórski Rower Miejski. Konsekwentnie dążyliśmy do tego, by najpierw zadbać o odpowiednią infrastrukturę rowerową w mieście a później zainwestować w profesjonalny system rowerów miejskich. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą codziennie z niego korzystać. – podkreśla Janusz Kubicki, Prezydent Miasta Zielona Góra

Zielonogórski Rower Miejski to 340 standardowych rowerów, 10 tandemów i 10 rowerów familijnych typu cargo. Te ostatnie, dzięki zamontowanym z przodu składanym ławeczkom i pasom bezpieczeństwa umożliwiają wygodne przewiezienie nawet czworga dzieci. To doskonały sposób na rodzinną przejażdżkę.

- Województwo lubuskie do dziś było białą plamą na mapie systemów Nextbike w Polsce. Wypełniamy ją dużym, pełnowymiarowym systemem rowerowym w Zielonej Górze. To już czterdziesty system Nextbike w Polsce – jesteśmy m.in. w Warszawie, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu. Ze wszystkich naszych systemów w Polsce i za granicą można korzystać za pomocą jednego konta. – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska, operatora Zielonogórskiego Roweru Miejskiego.