5 i 6 czerwca w w Lublinie odbędzie się 4. Forum Praktyków Partycypacji, na które zaprasza Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia" i Miasto Lublin. Zgłoszenia do 12 maja !

Szanowni Państwo,

W imieniu Fundacji Pracownia Badań i Innowacji Społecznych "Stocznia" i Miasta Lublin zapraszamy na 4. Forum Praktyków Partycypacji, które odbędzie się 5-6 czerwca w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Zgłoszenia przyjmujemy tylko do najbliższego piątku, czyli 12 maja.

Formularz rejestracyjny dostępny jest pod TYM linkiem.

Forum Praktyków Partycypacji jest wydarzeniem, które co roku gromadzi osoby ze wszystkich stron Polski na co dzień zajmujące się procesami angażującymi mieszkańców w procesy decyzyjne na różnym szczeblu. Jest przede wszystkim miejscem wymiany doświadczeń i kształtowania wiedzy - pomiędzy urzędnikami, przedstawicielami samorządu, organizacji pozarządowych i nauki oraz miejskimi aktywistami.

Tegoroczna edycja będzie uzupełniona o kilka nowych pomysłów: pojawi się nowy typ sesji (tzw. kalejdoskop - czyli przegląd ciekawych i inspirujących krótkich przykładów). Jak co roku będziemy starali się dotknąć aktualnych wątków - opowiemy między innymi o wyzwaniach związanych z budżetem partycypacyjnym, rewitalizacją, o doświadczeniach panelu obywatelskiego w Gdańsku czy imigrantach. Wstępny program dostępny jest na stronie wydarzenia (będziemy go oczywiście jeszcze uzupełniać i dopisywać szczegóły).

Czwarta edycja wiąże się z dużą zmianą, którą sygnalizowaliśmy już na poprzednich forach - wydarzenie jest płatne (100 zł), nie zwracamy też kosztów noclegu i dojazdu, co wiąże się z kilkoma czynnikami (więcej o nich, a także o zasadach uczestnictwa przeczytają Państwo tutaj). Oczywiście nie chcemy, by ta opłata stanowiła barierę w udziale w wydarzeniu. Dlatego, w uzasadnionych przypadkach istnieje możliwość niewnoszenia tej opłaty i uczestnictwa w Forum.

Data wydarzenia jest nieprzypadkowa - w weekend poprzedzający Forum w Lublinie odbędzie się Noc Kultury, z dużą liczbą atrakcji - zachęcamy więc do przyjechania parę dni wcześniej.

Przy wyborze uczestników nie decyduje kolejność zgłoszeń, a w przypadku większej liczby zgłoszeń niż miejsc, będziemy podejmować decyzję, bazując na doświadczeniu osób zgłaszających się. Do przyjętych uczestników odezwiemy się w drugiej połowie maja.

Więcej o 4. edycji Forum można przeczytać na stronie www lub na facebooku.

Forum wspólnie realizuje Fundacja Pracowania Badań i Innowacji Społecznych Stocznia i Urząd Miasta Lublin. Przy organizacji współpracuje też z nami grono tzw. kontrybutorów czyli osób, które zgodziły się wspólnie z nami przygotować format i program wydarzenia oraz poprowadzić część sesji: Fundacja Napraw Sobie Miasto, Fundacja Pole Dialogu, Fundacja SocLab, Fundacja Stabilo, Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni, Pracownia Zrównoważonego Rozwoju, Stowarzyszenie Odblokuj, Stowarzyszenie Pracownia Obywatelska, Engage Warsaw, Urząd Miasta Łodzi, Urząd m.st. Warszawy, Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”, Forum Kultury Przestrzeni w Lublinie, Centrum Spotkania Kultur i Fundacja Tu Obok.

Gdyby pojawiły się problemy z rejestracją - prosimy o kontakt na partycypacja@stocznia.org.pl.

Pozdrawiamy serdecznie,
Zespół Laboratorium Partycypacji Obywatelskiej