Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych udziałem w samorządowym pożegnaniu, które odbędzie się jutro o godz. 15 w sali BHP w Gdańsku, zapraszamy i prosimy o pisemne zgłoszenie swojej obecności.

18 stycznia br., w Sali BHP (ul. ks. Jerzego Popiełuszki 6, wejście z Placu Solidarności, obok pomnika i Europejskiego Centrum Solidarności, przez dawną bramę Stoczni Gdańskiej), od godz. 15.00 do 17.00, odbędzie się wspólne spotkanie, na którym środowisko samorządowe pożegna Śp. Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, w przeddzień Jego pogrzebu.

Będzie to Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Związku Miast Polskich, w którym wezmą udział delegacje innych krajowych i regionalnych korporacji samorządowych. W spotkaniu będą uczestniczyć przedstawiciele wszystkich szczebli samorządu terytorialnego w Polsce zrzeszeni m.in. w Związku Miast Polskich, Unii Metropolii Polskich oraz Obszarze Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot. Do Gdańska na ostatnie pożegnanie Prezydenta Adamowicza przyjazd zapowiedziało kilkuset burmistrzów, prezydentów, przewodniczących rad czy innych reprezentantów samorządów. Wśród nich będą włodarze z ponad 80 miast, m.in.: Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, Krzysztof Żuk, prezydent Lublina, Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic, Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli, Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy, Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, Marcin Krupa, prezydent Katowic, Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa, Piotr Jedliński, prezydent Koszalina.

Gośćmi spotkania będzie również były premier RP, Jerzy Buzek, a także byli prezesi ZMP
– Ryszard Grobelny i Piotr Uszok.

Agenda spotkania:

- wystąpienie wiceprezydent Gdańska, Aleksandry Dulkiewicz,
- wystąpienia prezesów/przedstawicieli korporacji samorządowych,
- indywidualne wystąpienia samorządowców,
- odczytanie wybranych kondolencji zagranicznych.

Wszystkich dziennikarzy zainteresowanych udziałem w tym wydarzeniu zapraszamy i prosimy o pisemne zgłoszenie swojej obecności (imię, nazwisko, redakcja, telefon komórkowy) do jutra (18 stycznia) do godziny 8.00 na adresy mailowe – joanna.proniewicz@zmp.poznan.pl i redakcja@zmp.poznan.pl i smsem – 601 312 741. Wejście odbywać się będzie na podstawie legitymacji dziennikarskiej (prosimy o przybycie najpóźniej do godz. 14.45). Ze względów bezpieczeństwa liczba osób jest ograniczona - decydować będzie kolejność przybycia (nie gwarantujemy wszystkim Państwu wejścia do Sali BHP). Nie będzie też możliwości zadawania pytań.

Joanna Proniewicz, rzecznik prasowy ZMP, joanna.proniewicz@zmp.poznan.pl, 601 312 741