W najbliższy piątek, 10 czerwca w Koninie rozpoczną się XII Mistrzostwa Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym. Swój udział w 3-dniowej imprezie zapowiedziało ponad 50 zawodników z całego kraju.

Rozgrywki rozpoczną się o godz. 10.00. Tego samego dnia o godz. 14.30 zaplanowano uroczyste otwarcie mistrzostw. Po jego zakończeniu na kortach pojawią się zawodnicy z kategorii VIP (prezydenci, burmistrzowie, przewodniczący rad gmin itp.) Największym faworytem tej kategorii jest Przewodniczący Rady Miasta Konina – Wiesław Steinke, który stanie przed szansą dziesiątego z rzędu tytułu Mistrza Polski Samorządowców.

Pozostali gracze rywalizować będą w trzech kategoriach wiekowych i w grze deblowej. Udział w turnieju zapowiedzieli prawie wszyscy Mistrzowie Polski Samorządowców z poprzedniego roku. Zabraknie tylko kontuzjowanego Daniela Bednarka z Kleczewa. Poszczególne mecze rozegrane zostaną na kortach przy ulicy Sosnowej przez cały piątek i sobotę, w niedzielę o godz. 10:00 – jeśli aura nie zmieni planów organizatorów – powinny rozpocząć się finały.

Honorowymi patronami mistrzostw są Prezes Związku Miast Polskich Zygmunt Frankiewicz i Prezydent Konina Józef Nowicki. Oprócz Miasta Konin współorganizatorami są: Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich, Gmina Kleczew oraz Koniński Klub Tenisowy.