Stolica Dolnego Śląska znalazła się w zestawieniu 20 najpiękniejszych europejskich miast jeszcze nie zadeptanych przez turystów. Wizytę nad Odrą polecają dziennikarze serwisu CNN Travel.

Jeśli nie chcesz przepychać się przez tłumy turystów z kijami do selfie i szukasz nowych odkryć na podróż, to zobacz piękne, ale jeszcze nie zadeptane europejskie miasta – zachęca na początku artykułu Joe Minihane, dziennikarz CNN.

O Wrocławiu pisze, że to piękne miasto na zachodzie Polski, nad brzegiem Odry, które w 2016 roku było Europejską Stolicą Kultury i oferuje mnóstwo atrakcji dla miłośników, sztuki, architektury i historii. Wśród nich wymieniana jest Hala Stulecia, Panorama Racławicka i mostek Pokutnic ze spektakularnym widokiem na Stare Miasto.

W zestawieniu, obok Wrocławia znalazło się też m.in. szwedzkie Malmo, włoski Turyn, Tbilisi w Gruzji, Sarajewo w Bośni, Trondheim w Norwegii, czy Aberdeen w Szkocji. Autor tekstu poleca je jako ciekawą alternatywę do zatłoczonego Paryża, Wenecji i Amsterdamu.

To nie pierwszy raz kiedy Wrocław polecany jest przez zagraniczne media i podróżników. Tylko w tym roku pisał o stolicy Dolnego Śląska m.in. brytyjski dziennik The Independent, czy hiszpańskie wydanie witryny huffingtonpost. Wrocław coraz częściej zauważają też polscy i zagraniczni blogerzy. Ostatnio m.in. scorcidimondo.it, osiestop.pl i roamilicious.com.