Wrocław jest pierwszym i jedynym miastem w Polsce, gdzie w parkomacie w miejskiej strefie płatnego parkowania możemy zapłacić za postój za pomocą systemu płatności mobilnych BLIK.

Od 8 kwietnia, za postój w miejskiej strefie płatnego parkowania wrocławianie mogą zapłacić m.in. kartą Pay Pass i Pay Wave oraz systemem płatności mobilnych BLIK. W takie funkcjonalności zostały wyposażone nowe parkomaty na ulicach miasta.

W nowych parkomatach za postój możemy zapłacić m.in. za pomocą zbliżeniowych kart płatniczych Pay Pass i Pay Wave, systemem BLIK oraz monetami (od 10 groszy do 5 złotych). Nadal możliwe jest dokonywanie płatności za pomocą aplikacji mobilnych. Wygasła natomiast opcja opłaty za pomocą kart Urbancard.

Możliwość płatności systemem BLIK to pierwsze takie rozwiązanie w Polsce. Wrocław jest jedynym miastem, gdzie w parkomacie możemy zapłacić za postój w ten sposób. Dodatkowo nowe parkomaty są wyposażone w czytnik kodów QR – podkreśla Edyta Tomasiak, dyrektor generalny KBU sp. z o.o.

Parkomaty mają własne źródło zasilania i są wyposażone w panel solarny. Producent dostosował je także do obsługi przez osoby niepełnosprawne – dzięki specjalnemu przyciskowi można łatwo korzystać z całej klawiatury. Na urządzeniach dostępna jest również instrukcja, dodatkowo ułatwiająca ich obsługę.