W Wielkim Tygodniu samorząd Wołomina zachęca inne samorządy do włączenia się w inicjatywę mającą na celu potępienie szerzącej się w przestrzeni publicznej przemocy, agresji i mowy nienawiści

28 marca 2019 r. na wniosek Elżbiety Radwan Burmistrz Wołomina Rada Miejska w Wołominie podjęła Uchwałę w sprawie potępienia szerzącej się w przestrzeni publicznej przemocy, agresji i mowy nienawiści. Uchwała została podjęta jednomyślnie co wspaniale obrazuje jak potrzebna jest to inicjatywa. Dziś, w przeddzień Świąt Wielkiej Nocy, słowa zawarte z uzasadnieniu do Uchwały nabierają jeszcze głębszej mocy i sensu.
- Wkraczamy w świąteczny czas, pełen symboli i nauki o człowieczeństwie i uświadamiamy sobie jak ważną ideą jest zachowanie człowieczeństwa w każdych, nawet niesprzyjających, warunkach. Pragniemy przywrócenia wiary w drugiego człowieka i poczucia, że ludzka godność jest najważniejsza. Chcemy, aby na co dzień towarzyszył nam wzajemny szacunek i empatia. Abyśmy brali pełną odpowiedzialność za swoje słowa i zrezygnowali z osądzania i obrażania innych - czytamy w zaproszeniu do przyłączenia się do akcji.

Samorząd Wołomina zachęca do promowania Uchwały Rady Miejskiej jako zalążka zakrojonej na szeroką skalę inicjatywny społecznej. Zaprasza do przyłączenia się do jego akcji. Treść i uzasadnienie „Uchwały w sprawie potępienia szerzącej się w przestrzeni publicznej przemocy, agresji i mowy nienawiści” - w załączeniu.