Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski - to jeden z trójki laureatów gdańskiego kongresu samorządowego Smart Metropolia. Nagrodę otrzymał w kategorii: Osoba Publiczna.

Wiceprezydent Warszawy Michał Olszewski, Małgorzata Bałkowska z Fundacji Pomorskie Hospicjum dla Dzieci i Zbigniew Canowiecki, prezydent Pracodawców Pomorza - to lista laureatów gdańskiego kongresu samorządowego Smart Metropolia. Nagrody rozdano już po raz trzeci w kategoriach: Osoba Publiczna, Działalność Społeczna i Samorząd Gospodarczy.

Gala odbyła się w poniedziałek wieczorem, 13 listopada, w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Nagrody wręczał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Była to już trzecia edycja Grand Prix kongresu Smart Metropolia.

- Od samego początku zaangażował się w krzewienie metropolitalnej świadomości - przedstawił prezydent Adamowicz laureata w kategorii Osoba Publiczna - wiceprezydenta Warszawy, Michała Olszewskiego. - Co jest ważne, jest współprzewodniczącym Zespołu do Spraw Metropolii w Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu. Jest wielkim przyjacielem naszej metropolii. I zajmuje się w Warszawie wieloma rzeczami, przy pani prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz, ale sprawy metropolitalne od samego początku wziął mocno na swój sztandar pracy samorządowej. Michale, potrzebujemy więcej takich samorządowców jak Ty!