Komisja Europejska uruchomiła 4 nabór w ramach inicjatywy „Urban Innovative Action”. Tematy przewodnie to: transformacja cyfrowa, zrównoważone zarządzanie, ubóstwo w miastach oraz bezpieczeństwo.

15 października Komisja Europejska uruchomiła 4 nabór w ramach inicjatywy „Urban Innovative Action”. Tematy przewodnie obecnego naboru to: transformacja cyfrowa, zrównoważone zarządzanie przestrzenią i rozwiązania oparte na środowisku naturalnym, ubóstwo w miastach oraz bezpieczeństwo. Aplikacje można składać do 31 stycznia 2019.

Urban Innovative Action to inicjatywa zarządzana przez Komisję Europejską, w ramach której miasta mają możliwość otrzymania dofinansowania na realizację innowacyjnych projektów. Zakres tematyczny jest inny w każdym naborze - w obecnym, czwartym konkursie, są to: transformacja cyfrowa, zrównoważone zarządzanie przestrzenią i rozwiązania oparte na środowisku naturalnym, ubóstwo w miastach oraz bezpieczeństwo.

Aplikacja jest skierowana do miast członkowskich UE, powyżej 50 tysięcy mieszkańców. Ważnym elementem procesu aplikacji, obok innowacyjności projektu w skali innowacyjnej, powinna być spójność i czerpanie z prac Agendy Miejskiej dla Unii Europejskiej, co będzie również brane pod uwagę w procesie oceny wniosków.

Więcej informacji nt. procesu aplikacji i oceny - na stronie UIA: https://www.uia-initiative.eu/en/call-proposals .
Zainteresowane miasta zachęcamy do zapoznania się z ofertą seminarium organizowanego przez UIA 21 listopada w Monachium: https://www.uia-initiative.eu/en/news-events/appli... .