Na ostatniej sesji radni z Tychów zdecydowali o przekazaniu 50 tys. złotych dla mieszkańców gminy Chojnice poszkodowanych w wyniku nawałnicy, jaka dotknęła te tereny w nocy z 11 na 12 sierpnia.

Radni jednogłośnie poparli projektu uchwały, który przedstawił Maciej Gramatyka - Przewodniczący Rady Miasta Tychy. W uzasadnieniu czytamy:

"W nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r. przez Pomorze przeszły burze. Silny wiatr intensywne opady deszczu spowodowały śmierć pięciu osób oraz ogromne szkody w regionie. W poczuciu solidarności z poszkodowanymi zwracamy się do Rady Miasta Tychy z inicjatywą przyjęcia uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej mieszkańcom gminy Chojnice w województwie pomorskim. Wymieniona w projekcie uchwały gmina jest jedną z tych, które najbardziej ucierpiały w tej, największej od dziesięcioleci, tragedii. W Suszku na terenie gminy Chojnice znajdował się obóz harcerski, w którym przebywały dzieci z Łodzi i okolic. W wyniku nawałnicy zginęły tam 2 osoby. W powiecie chojnickim życie straciło w sumie 5 osób. Podjęcie uchwały w trybie nadzwyczajnym pomoże w udzieleniu skutecznej pomocy poszkodowanym."